);

co dělat.
svépomocná skupina.

Co dělat, když se ti někdo svěří s tím, že ji*ho někdo znásilnil? 
Krom užitečných informací zde můžeš najít také naší svépomocnou skupinu.

svépomocná skupina.

Svépomocná skupina je místo, na kterém se pravidelně setkávají lidé s podobnou zkušeností a vytváří tak bezpečné místo pro otevřenou komunikaci a řešení svých problémů. Naše skupina je tu pro ženy, které mají za sebou zkušenost se sexuálním násilím. Pod takový termín může spadat mnoho různých věcí a proto se nám neboj napsat, pokud si nejsi jistá, zda na skupinu také můžeš chodit. Pokud máš ale pocit, že na skupině máš co řešit, tak se neboj, že bychom tě odmítly. 

Skupina je založená na vzájemné pomoci a podpoře členek. Členky se v takovém kolektivu zbavují pocitu osamělosti a neporozumění, které mohou často cítit při konverzaci s lidmi, kteří takovou zkušenost nemají.Svépomocná skupina se od odborné pomoci liší právě tím, že zde není přítomná odbornice či odborník. Vytváří bezpečný prostor, ve kterém si samy členky určují, o čem se budou bavit a jak hluboko do daných témat budou zacházet. I proto výrazně doporučujeme, aby naše členky docházení na skupinu kombinovaly s individuální psychoterapií. Svépomocná skupina není náhražkou za terapii a nejlépe funguje jako její doplněk.

jak se zapojit.

Naše svépomocná skupina je otevřená novým členkám stále, můžeš se připojit kdykoliv.  Stačí nám napsat email, že se chceš přidat a my už se s tebou domluvíme na postupu. Za svépomocnou skupinu se nic neplatí. Jediné, co je členskou povinností je pravidelná účast na skupinových setkáních. Důvěrný a známý kolektiv je esenciální pro udržení té správné atmosféry. A tu netvoří žádná odbornice, ale členky samotné.

Napiš nám na svepomocnaskupina@konsent.cz.
Skupinu vede a koordinuje naše Kristýnka.

podpořte nás!

Konsent funguje jako nezávislá organizace a většinu svých prostředků získává z grantů na jednotlivé projekty nebo z veřejných sbírek. Peněz ale není nikdy dost a každá koruna se hodí - můžeme pak rozšiřovat naše aktivity, metodiky a být hlasitější v boření mýtů kolem sexu a sexuálního násilí. 

firemní dárcovství

Pro dárce z řad firem máme připravené balíčky, ve kterých za finanční podporu nabízíme naše workshopy pro jejich zaměstnance - třeba workshop pro rodiče o tom, jak mluvit s dětmi o sexu.
Pro více informací nás kontaktujte na svepomocnaskupina@konsent.cz.

individuální dárcovství

Oceníme jakoukoliv podporu - můžete nám přispět jednorázově nebo zadat trvalý příkaz. S našimi dárci jsme pravidelně v kontaktu - pokud o to stojí. Informujeme je o tom, co se u nás děje a zveme je na naše akce, workshopy, přednášky, ale i večírky.