:: když to nechce, tak to nechce ::

>> boříme mýty o sexuálním násilí


:: www.kdyztonechce.cz::  facebook.com/kdyztonechce

Součástí kampaně jsou videa a další grafické materiály pocháyející z naší dílny, která postujeme na sítěa nastiňujeme v nich některé „sporné situace“ a vybízíme 
k zamyšlení.

:: neudržel se, chtíč mu 
zatemnil mozek ::

„Když při sexu žena spadne z postele a zlomí si ruku, taky nepokračuješ v sexu." Říká se, že ti, kteří někoho znásilnili, si prostě nemohli pomoci. Ovládl je sexuální chtíč a nešlo to zastavit. Museli prostě někoho osouložit! Sexuální touha nikdy není tak silná, aby se muž nemohl ovládnout a musel někoho znásilnit. Velká část znásilnění bývá dopředu promyšlená a naplánovaná.

:: když říká ne, myslí tím ano ::

Muži často předpokládají, že když ženy říkají ne, říkají to proto, aby nebyly považovány za promiskuitní či snadno dostupné. Že to říkají proto, že se to od nich očekává, že se chtějí nechat přesvědčovat. Že ne je počáteční fází vyjednávání o sexu. O sexu se ale nevyjednává! Ne prostě  znamená ne, a nikdo nemá právo pokoušet se za nastavené mantinely jít.

:: když nekřičí  a neteče krev, asi to chtěla ::

Ve filmech, novinách a vůbec v médiích jsou znásilněné ženy vyobrazovány vždy stejně. Jsou zničené, pláčou. Pokud žena tomuto obrazu neodpovídá a chová se jinak, než se očekává - třeba proto, že nepláče, ale je jenom smutná nebo hrozně naštvaná, případně třeba úplně apatická - možná se potká s nedůvěrou. Častou reakcí na stresovou situaci je, že oběť ztuhne a není schopna udělat vůbec nic. Nemůže se tak bránit, prát ani brečet, a to ani v případě, že ji někdo právě znásilňuje.