svépomocná skupina

Co dělat, když se ti někdo svěří s tím, že ji*ho někdo znásilnil? Krom užitečných informací zde můžeš najít také naší svépomocnou skupinu.

Úvodní obrázek

Svépomocná skupina je místo, na kterém se pravidelně setkávají lidé s podobnou zkušeností a vytváří tak bezpečné místo pro otevřenou komunikaci a řešení svých problémů. Naše skupina je tu pro ženy, které mají za sebou zkušenost se sexuálním násilím. Pod takový termín může spadat mnoho různých věcí a proto se nám neboj napsat, pokud si nejsi jistá, zda na skupinu také můžeš chodit. Pokud máš ale pocit, že na skupině máš co řešit, tak se neboj, že bychom tě odmítly.

Skupina je založená na vzájemné pomoci a podpoře členek. Členky se v takovém kolektivu zbavují pocitu osamělosti a neporozumění, které mohou často cítit při konverzaci s lidmi, kteří takovou zkušenost nemají.Svépomocná skupina se od odborné pomoci liší právě tím, že zde není přítomná odbornice či odborník. Vytváří bezpečný prostor, ve kterém si samy členky určují, o čem se budou bavit a jak hluboko do daných témat budou zacházet. I proto výrazně doporučujeme, aby naše členky docházení na skupinu kombinovaly s individuální psychoterapií. Svépomocná skupina není náhražkou za terapii a nejlépe funguje jako její doplněk.

 

jak se zapojit?

Naše svépomocná skupina je otevřená novým členkám stále, můžeš se připojit kdykoliv.  Stačí nám napsat email, že se chceš přidat a my už se s tebou domluvíme na postupu. Za svépomocnou skupinu se nic neplatí. Jediné, co je členskou povinností je pravidelná účast na skupinových setkáních. Důvěrný a známý kolektiv je esenciální pro udržení té správné atmosféry. A tu netvoří žádná odbornice, ale členky samotné.

Napiš nám na svepomocnaskupina@konsent.cz.
Skupinu vede a koordinuje naše Kristýnka.