);

YOU(th) can make a difference:
International forum on gender-based violence

:: Gender. Violence. Cyber safety. Is there anyone addressing these serious issues? What can we do ourselves to make the situation better?

:: As a part of the POWER! project, over the past two years the organizations Konsent (Czech Republic), Caritas (Austria) and Fundatia Professional (Romania) had been educating young volunteers on the prevention of gender-based cyberviolence. These peers then passed on their experience to their peers, other young people. And now they're ready to share it with you. Are you ready to be inspired? Do you want to listen and directly talk to people that made their ideas reality and ask them how it was for them? Do you want to hear other people perspective on your idea?  Do you want to learn tools to know how can YOU make a difference? 

:: We would like to invite you to the international online forum YOU(th) can make a difference: International forum on prevention of gender-based violence. With a group of interesting guests from all around the world, we will address not only the issue of safety and violence but also the general question of how to make the world a better place in regards to gender. Are you interested in any of these topics? Would you like to make a difference but you’re not quite sure where or how to start? Come join us!

:: The conference will be held on Friday 11th June 2021, from 9:30 to 17:30, and will be streamed in English and interpreted to Czech, German and Romanian. To participate, you will need a Zoom link which you will receive after registering to the event. 

:: Register to participate: http://bit.ly/registration_link_conference

In case of questions, write us at produkce@konsent.cz

power. 
bezpečně na síti.

Co je to kybernásilí, jak mu čelit a jak pomoci kamarádovi, který se dostal do nesnází? Co je to genderově podmíněné násilí a co to vlastně znamená pojem gender? To vše se studující dozví v našich interaktivních workshopech pro základní a střední školy.

studující studujícím.

Power! Bezpečně na síti je dvouletý mezinárodní projekt financovaný Evropskou unií, na kterém spolupracujeme s našimi partnery z Rakouska a Rumunska. Každá země má svých 20 peer leaderů - mladých lidí ve věku 15-26 let, kteří se nejprve sami vzdělávali v tématu kybernásilí a nyní své znalosti předávají dál, 
a to hned ve dvou formách.  

o workshopu.


> určeny žákům a žákyním 7.-9. tříd základních škol a studentům a studentkám 
1. a 2. ročníků škol středních
> téma kybernásilí, kyberšikany a genderově podmíněného násilí
> vedeny interaktivní formou s příběhy a modelovými situacemi 
> 3 vyučovací hodiny
> lektoři a lektorky jsou věkově velmi blízcí studujícím, komunikace mezi nimi je díky tomu snadnější a otevřenější
> díky podpoře Evropské unie je workshop nabízen ZDARMA

Workshopy jsou vedeny peer leadery - studenty a studentkami středních a vysokých škol, kteří se v minulých měsících vzdělávali v tématu kybernásilí a genderově podmíněného násilí a pomohli nám vyvinout workshop, který pro vás teď nabízíme.

Sami vedou workshopy na základních a středních školách a pracují na vlastních projektech souvisejících s tématem genderově podmíněného násilí a kybernásilí. Projekty mají různou formu, od guerillového hraní scének na veřejných prostranstvích, přes ted talk, po rekultivizaci prostředí seznamek.  

Výsledné projekty budou představeny na národní konferenci, která proběhne na jaře 2021. 

podpořte nás!

Konsent funguje jako nezávislá organizace a většinu svých prostředků získává z grantů na jednotlivé projekty nebo z veřejných sbírek. Peněz ale není nikdy dost a každá koruna se hodí - můžeme pak pořádat workshopy i ve školách a volnočasových centrech, které na to nemají finance.

firemní dárcovství

Pro dárce z řad firem máme připravené balíčky - můžete například podpořit konkrétní školu, ve které pak náš workshop proběhne, nebo uspořádáme workshop pro děti vašich zaměstnanců. 
Pro více informací nás kontaktujte na info@konsent.cz.

 

individuální dárcovství

Oceníme jakoukoliv podporu - můžete nám přispět jednorázově nebo zadat trvalý příkaz. S našimi dárci jsme pravidelně v kontaktu - pokud o to stojí. Informujeme je o tom, co se u nás děje a zveme je na naše akce, workshopy, přednášky, ale i večírky.

Chci dostávat newsletter

Chci odebírat