);

power. 
bezpečně na síti.

Co je to kybernásilí, jak mu čelit a jak pomoci kamarádovi, který se dostal do nesnází? Co je to genderově podmíněné násilí a co to vlastně znamená pojem gender? To vše se studující dozví v našich interaktivních workshopech pro základní a střední školy.

konference.
Bezpečí na síti: Tvořme jej společně! 

Za poslední rok se téměř veškerý náš život přesunul do online prostoru, s čímž narůstá i nebezpečí, které na nás v různých koutech internetu číhá. Kybernásilí je zastřešující pojem pro nejrůznější druhy online násilí. Kromě násilného charakteru, jako je vydírání či sexuální obtěžování, pojem označuje také krádež osobních dat a následnou manipulaci s nimi. Jedním z cílů projektu Power, je šířit osvětu a vzdělávat veřejnost o tom, jak společně utvářet bezpečí na síti. 

Srdečně Vás zveme na online konferenci, která proběhne na platformě ZOOM 16. 4. 2021 v čase od 9:15 do 17:00. Dopoledne se ponese v duchu představení témat konference. Následně proběhne první workshop a také debata věnovaná bezpečnosti na internetu. Poté budou následovat dva bloky workshopů na vybraná témata. Přesný program a popis jednotlivých tematických workshopů naleznete zde.

Účastníci si budou moci vybrat dva z celkem šesti tematických workshopů, kde se lektoři budou věnovat tématům spojeným s tím, jak udělat z kyberprostoru lepší, ale především bezpečnější místo. Edit: kapacita workshopů už je naplněná.

Konference je určena pro všechny, které podobná tématika zajímá a hledají nové informace a odpovědi na otázky. Díky různorodému zaměření workshopů si na své přijdou nejen vyučující či pracovníci s mládeží ale také rodiče, kteří hledají cesty, jak se svými dětmi o možných nástrahách na síti mluvit. 

facebook událost ke konferenci

Konferenci můžete sledovat online!

S dotazy se obracejte na produkce@konsent.cz

studující studujícím.

Power! Bezpečně na síti je dvouletý mezinárodní projekt financovaný Evropskou unií, na kterém spolupracujeme s našimi partnery z Rakouska a Rumunska. Každá země má svých 20 peer leaderů - mladých lidí ve věku 15-26 let, kteří se nejprve sami vzdělávali v tématu kybernásilí a nyní své znalosti předávají dál, 
a to hned ve dvou formách.  

o workshopu.


> určeny žákům a žákyním 7.-9. tříd základních škol a studentům a studentkám 
1. a 2. ročníků škol středních
> téma kybernásilí, kyberšikany a genderově podmíněného násilí
> vedeny interaktivní formou s příběhy a modelovými situacemi 
> 3 vyučovací hodiny
> lektoři a lektorky jsou věkově velmi blízcí studujícím, komunikace mezi nimi je díky tomu snadnější a otevřenější
> díky podpoře Evropské unie je workshop nabízen ZDARMA

Workshopy jsou vedeny peer leadery - studenty a studentkami středních a vysokých škol, kteří se v minulých měsících vzdělávali v tématu kybernásilí a genderově podmíněného násilí a pomohli nám vyvinout workshop, který pro vás teď nabízíme.

Sami vedou workshopy na základních a středních školách a pracují na vlastních projektech souvisejících s tématem genderově podmíněného násilí a kybernásilí. Projekty mají různou formu, od guerillového hraní scének na veřejných prostranstvích, přes ted talk, po rekultivizaci prostředí seznamek.  

Výsledné projekty budou představeny na národní konferenci, která proběhne na jaře 2021. 

podpořte nás!

Konsent funguje jako nezávislá organizace a většinu svých prostředků získává z grantů na jednotlivé projekty nebo z veřejných sbírek. Peněz ale není nikdy dost a každá koruna se hodí - můžeme pak pořádat workshopy i ve školách a volnočasových centrech, které na to nemají finance.

firemní dárcovství

Pro dárce z řad firem máme připravené balíčky - můžete například podpořit konkrétní školu, ve které pak náš workshop proběhne, nebo uspořádáme workshop pro děti vašich zaměstnanců. 
Pro více informací nás kontaktujte na info@konsent.cz.

 

individuální dárcovství

Oceníme jakoukoliv podporu - můžete nám přispět jednorázově nebo zadat trvalý příkaz. S našimi dárci jsme pravidelně v kontaktu - pokud o to stojí. Informujeme je o tom, co se u nás děje a zveme je na naše akce, workshopy, přednášky, ale i večírky.

Chci dostávat newsletter

Chci odebírat