);

power. 
bezpečně na síti.

Co je to kybernásilí, jak mu čelit a jak pomoci kamarádovi, který se dostal do nesnází? Co je to genderově podmíněné násilí a co to vlastně znamená pojem gender? To vše se studující dozví v našich interaktivních workshopech pro základní a střední školy.

studující studujícím.

Power! Bezpečně na síti je dvouletý mezinárodní projekt financovaný Evropskou unií, na kterém spolupracujeme s našimi partnery z Rakouska a Rumunska. Každá země má svých 20 peer leaderů - mladých lidí ve věku 15-26 let, kteří se nejprve sami vzdělávali v tématu kybernásilí a nyní své znalosti předávají dál, 
a to hned ve dvou formách.  

o workshopu.


> určeny žákům a žákyním 7.-9. tříd základních škol a studentům a studentkám 
1. a 2. ročníků škol středních
> téma kybernásilí, kyberšikany a genderově podmíněného násilí
> vedeny interaktivní formou s příběhy a modelovými situacemi 
> 3 vyučovací hodiny
> lektoři a lektorky jsou věkově velmi blízcí studujícím, komunikace mezi nimi je díky tomu snadnější a otevřenější
> díky podpoře Evropské unie je workshop nabízen ZDARMA

Workshopy jsou vedeny peer leadery - studenty a studentkami středních a vysokých škol, kteří se v minulých měsících vzdělávali v tématu kybernásilí a genderově podmíněného násilí a pomohli nám vyvinout workshop, který pro vás teď nabízíme.

Sami vedou workshopy na základních a středních školách a pracují na vlastních projektech souvisejících s tématem genderově podmíněného násilí a kybernásilí. Projekty mají různou formu, od guerillového hraní scének na veřejných prostranstvích, přes ted talk, po rekultivizaci prostředí seznamek.  

Výsledné projekty budou představeny na národní konferenci, která proběhne na jaře 2021. 

chci vědět víc!

Ročně se stane 12 000 znásilnění. Dělají s tím politici něco? 
Pomozte nám jim o tom dát vědět!

podpořte nás!

Konsent funguje jako nezávislá organizace a většinu svých prostředků získává z grantů na jednotlivé projekty nebo z veřejných sbírek. Peněz ale není nikdy dost a každá koruna se hodí - můžeme pak pořádat workshopy i ve školách a volnočasových centrech, které na to nemají finance.

firemní dárcovství

Pro dárce z řad firem máme připravené balíčky - můžete například podpořit konkrétní školu, ve které pak náš workshop proběhne, nebo uspořádáme workshop pro děti vašich zaměstnanců. 
Pro více informací nás kontaktujte na info@konsent.cz.

Přispějte nám na účet: 221368079/0600 

 

individuální dárcovství

Oceníme jakoukoliv podporu - můžete nám přispět jednorázově nebo zadat trvalý příkaz. S našimi dárci jsme pravidelně v kontaktu - pokud o to stojí. Informujeme je o tom, co se u nás děje a zveme je na naše akce, workshopy, přednášky, ale i večírky.

Chci dostávat newsletter

Chci odebírat