);

power. 
bezpečně na síti.

Co je to kybernásilí, jak mu čelit a jak pomoci kamarádovi, který se dostal do nesnází? Co je to genderově podmíněné násilí a co to vlastně znamená pojem gender? To vše se studující dozví v našich interaktivních workshopech pro základní a střední školy.

studující studujícím.

Power! Bezpečně na síti je dvouletý mezinárodní projekt financovaný Evropskou unií, na kterém spolupracujeme s našimi partnery z Rakouska a Rumunska. Každá země má svých 20 peer leaderů - mladých lidí ve věku 15-26 let, kteří se nejprve sami vzdělávali v tématu kybernásilí a nyní své znalosti předávají dál, a to hned ve dvou formách.  

o workshopu.


> určeny žákům a žákyním 7.-9. tříd základních škol a studentům a studentkám 1. a 2. ročníků škol středních
> téma kybernásilí, kyberšikany a genderově podmíněného násilí
> vedeny interaktivní formou s příběhy a modelovými situacemi 
> 3 vyučovací hodiny
> lektoři a lektorky jsou věkově blízcí studujícím, komunikace mezi nimi je díky tomu snadnější a otevřenější
> díky podpoře Evropské unie byl do jara 2021 workshop nabízen ZDARMA

Workshopy jsou vedeny peer leadery - studenty a studentkami středních a vysokých škol, kteří se v minulých měsících vzdělávali v tématu kybernásilí a genderově podmíněného násilí a pomohli nám vyvinout workshop, který pro vás teď nabízíme.

Sami vedou workshopy na školách a pracují na vlastních projektech souvisejících s tématem genderově podmíněného násilí a kybernásilí. Projekty mají různou formu, od guerillového hraní scének na veřejných prostranstvích, přes ted talk, po rekultivizaci prostředí seznamek.  

Výsledné projekty byly představeny na konferencích, které proběhly online v češtině 16. dubna, v angličtině 11. června 2021. Zhlédnout záznamy z debat můžete na našem Facebooku či YouTube kanálu.

podpořte nás!

Konsent funguje jako nezávislá organizace a většinu svých prostředků získává z grantů na jednotlivé projekty nebo z veřejných sbírek. Peněz ale není nikdy dost a každá koruna se hodí - můžeme pak pořádat workshopy i ve školách a volnočasových centrech, které na to nemají finance.

firemní dárcovství

Pro dárce z řad firem máme připravené balíčky - můžete například podpořit konkrétní školu, ve které pak náš workshop proběhne, nebo uspořádáme workshop pro děti vašich zaměstnanců. 
Pro více informací nás kontaktujte na info@konsent.cz.

 

individuální dárcovství

Oceníme jakoukoliv podporu - můžete nám přispět jednorázově nebo zadat trvalý příkaz. S našimi dárci jsme pravidelně v kontaktu - pokud o to stojí. Informujeme je o tom, co se u nás děje a zveme je na naše akce, workshopy, přednášky, ale i večírky.

Chci dostávat newsletter

Chci odebírat