respekt je sexy. pro bary a kluby.

obtěžování v barech a klubech – jde to i bez toho.

Úvodní obrázek

proč je respekt sexy?

V prostředí, kde hraje hlasitá hudba, pije se alkohol, berou se drogy, tancuje se, dochází k sexuálnímu obtěžování. Někdo na vás sahá, když nechcete, do něčeho vás nutí, odmítá od vás odejít i poté, co mu řeknete, že nemáte zájem se s ním bavit. Takové projevy dokážou člověku zkazit večírek, ale i nahnat strach. Věříme, že podobné chování nemusí být součástí nočního života a že jít se bavit nemusí nutně znamenat, že musíme vydržet nechtěné doteky a nátlak.

co s tím?

V Berlíně, Londýně i Tel Avivu je běžně v baru zaměstnanec, který umí s podobnými situacemi zacházet. Když se na něj někdo obrátí, dokáže mu pomoct nebo sám od sebe zasáhne v situacích, které jsou vyhrocené. Chceme, aby se to stalo normou i u nás v Česku.

netoleruj obtěžování!

Tvoříme síť podniků, které netolerují obtěžování. Hosté takových míst budou vědět, že pokud zažijí něco nepříjemného, mají právo se ozvat a požádat obsluhu o pomoc. Těm, kteří obtěžují, tak dáme najevo, že některé hranice není možné překračovat a že sexy není neodbytnost, ale respekt.

flirtování k večírkům patří, obtěžování ne!

vzdělej se!

Školíme barmany, ochranku a další zaměstnance barů a klubů, aby uměli citlivě reagovat v situacích, kdy si někdo stěžuje, protože zrovna zažil nepříjemné obtěžování.

na večírku je vždycky větší zábava, když se všichni cítí bezpečně.

Možná jste se už ve vašem podniku se sexuálním obtěžováním setkali, ale nevěděli jste, jak adekvátně zareagovat. Možná, že jste se s ním ještě nesetkali, to ale neznamená, že k němu nedochází. Možná, že nejlepší první krok bude, když dáte svým hostům najevo, že vám záleží na tom, jak se u vás v podniku cítí.

kdo a jak se může zapojit?

Kluby a bary, hospody a diskotéky, zkrátka všechny noční podniky po celé České republice, kterým sexuální obtěžování není lhostejné.
>> kontaktujte nás na respektjesexy@konsent.cz a domluvíme s vámi podrobnosti

a probereme možnosti vyškolení vašeho personálu
>> roční zapojení je zpoplatněno 585 Kč na měsíc

co to obnáší?

>> zaměstnanci budou každý rok znovu proškoleni v tom, jak rozpoznat obtěžování a jak na něj reagovat, jak zacházet s tím, kdo požádá o pomoc i s tím, kdo dělá problémy.
>> v podniku bude umístěn viditelný nápis informující o zapojení do sítě Respekt je sexy.
>> zaměstnanci budou vždy adekvátně reagovat na situace, ve kterých dojde k oznámení obtěžování, a to citlivě a s respektem ke všem zúčastněným.
>> podnik vybere jednu osobu, která bude zodpovědná za koordinaci s Konsentem.

večírky jsou větší zábava, když se všichni cítí bezpečně!

chci se bavit bezpečně! – zapojte svůj oblíbený podnik!

Existuje už celá řada podniků, které se do projektu zapojily. Podniky dávají jasně najevo, že v jejich lokále se obtěžování netoleruje. Pokud si obsluha nebo ostraha všimne, že se ti děje něco nepříjemného, nebojí se zasáhnout. Taky se na ně můžeš obrátit, když se stane něco, s čím si nevíš rady a oni ti rádi pomůžou.

 

Nenašli jste svůj oblíbený klub nebo bar nebo znáte podnik, který by mohla zajímat možnost zapojení do RJS? Kontaktujte nás na respektjesexy@konsent.cz