);

respekt je sexy.
pro bary a kluby.

obtěžování v barech a klubech - jde to i bez toho.

flirtování k večírkům patří, obtěžování ne!

večírky jsou 
větší zábava, 
když se všichni 
cítí bezpečně!

víš, jak sbalit
holku nebo kluka?

Chodíš se do barů a klubů seznamovat? Super! Nikdo rozhodně nechce, aby flirtování z nočních podniků zmizelo. Tady je ale pár věcí, které by zmizet měly

hej kočko/hej fešáku, 
pěknej zadek!

Zkuste se intenzivně zamyslet, jestli nějaká podobná věta někdy na někoho zafungovala a dotyčný/á s vámi po tomhle navázal/a konverzaci. Hotovo? Tak, a teď tenhle i jemu podobné výroky vezmeme, zmuchláme a zahodíme do 50. let, kam patří.

sahání na zadek

...nebo jinou část těla. Vážně doufáme, že tenhle příklad tady uvádíme jen pro úplnost a tohle už nikdo nedělá, jestliže k tomu nedostane od druhé osoby svolení. Seznamovat se osaháváním a očicháváním můžou možná zvířátka, ale u lidí to funguje trochu jinak 😉

jenom jeden drink a pak tě 
nechám bejt, fakt!

To jako vážně? Přečtěte si znovu předchozí odstavec!

o tak, uvolni se trochu, jenom jeden drink!

Jestli něco není sexy, tak je to škemrání a přemlouvání. Zapomeňte na kecy o tom, že při seznamování je potřeba druhého dobývat. Pokud se někomu líbíte, patrně by vám řekl “ano” hned napoprvé a nečekal by, až se ho zeptáte znovu. Tohle chování je většině lidí nepříjemné, a jestli vám na to pozvání nakonec kývnou, tak spíš proto, že chtějí abyste je přestali překecávat, než že by si rozmysleli, jestli se jim líbíte. Jděte radši o dům dál.

to už ani nemůžu nikoho pozvat na drink, abych nebyl/a za úchyla? 

Samozřejmě, že můžete kohokoli pozvat na drink, podržet mu dveře, pochválit mu šaty a všechny tyhle fajn věci, pokud jste přitom slušní a jste připravení přijmout i odmítnutí. Anebo víte co? Zeptejte se nejdřív svojí babičky, jestli jí to přijde v pohodě.

>> každý může pomoct udělat z party bezpečné místo. Buďte všímaví k tomu, co se kolem vás děje

>> pokud se někdo chová k ostatním bez respektu nebo agresivně, nenechte to být!

>> pokud si nejste jistí, jestli je nějaká situace v pohodě (například, když je nějaká osoba moc opilá nebo jinak neschopná dát aktivní souhlas s tím, co se děje), zajímejte se o to!

>> pokud si věříte, zapojte se do řešení vyhrocených situací sami - nebo se obraťte na obsluhu. Hlavně problém neignorujte s tím, že ho vyřeší někdo jiný

>> je zodpovědností každého podniku, aby poskytl pro zákazníky bezpečný prostor, to ale neznamená, že s tím nemůžete pomoci.

kontakt.

Víš o baru, klubu nebo venue, která by se měla zapojit? 
Nebo v takovém místě pracuješ? 
Chceš se stát partnerem nebo máš další otázky?
Kontaktuj nás na respektjesexy@konsent.cz

podpořte nás!

Konsent funguje jako nezávislá organizace a většinu svých prostředků získává z grantů na jednotlivé projekty nebo z veřejných sbírek. Peněz ale není nikdy dost a každá koruna se hodí - můžeme pak pořádat workshopy i ve školách a volnočasových centrech, které na to nemají finance.

firemní dárcovství

Pro dárce z řad firem máme připravené balíčky - můžete například podpořit konkrétní školu, ve které pak náš workshop proběhne, nebo uspořádáme workshop pro děti vašich zaměstnanců. 
Pro více informací nás kontaktujte na info@konsent.cz.

 

individuální dárcovství

Oceníme jakoukoliv podporu - můžete nám přispět jednorázově nebo zadat trvalý příkaz. S našimi dárci jsme pravidelně v kontaktu - pokud o to stojí. Informujeme je o tom, co se u nás děje a zveme je na naše akce, workshopy, přednášky, ale i večírky.

Chci dostávat newsletter

Chci odebírat