zapojte se!

staň se součástí Konsent dobro-týmu! dobrovolníkům a dobrovolnicím všech genderů a věkových skupin jsou dveře otevřené <3

vyplň dotazník pro dobrovolnictví
Úvodní obrázek

jak to u nás chodí?

Máme v Konsentu dvě základy – jednu v Praze a druhou v Brně. Schůzky máme proto rozděleny na Čechy a Moravu + Slezsko, abyste na setkání nemuseli cestovat přes půl republiky. Je ale jen na tobě, kterých setkání se zúča​stníš. Můžeš klidně chodit na oboje a poznat tak Konsent lidi z celého Česka.

kdy se scházíme?

Scházíme se jednou měsíčně. Čechy – 1. středa v měsíci od 18:00. Morava a Slezsko – 2. úterý v měsíci od 18:00. Kromě těchto pravidelných setkání probíhají také schůzky menších dobrovolnických týmů.

Máme například:

grafický tým
anglický tým
rešeršní tým
instagramový tým
právnický tým

a neustále nám vznikají další, podle potřeby nebo z iniciativy našich dobro-lidí. Týmy se pravidelně scházejí a komunikují spolu přes mail, WhatsApp nebo Slack. Do konkrétního týmu se můžeš připojit (pokud zrovna nabírá další lidi), jakmile se zaregistruješ do dobrovolnické databáze. Více informací o schůzkách se rovněž dozvíš potom, co vyplníš náš dobrovolnický dotazník.

jak schůzky probíhají?

Povídáme si o tom, jak se máme, na čem pracujeme, co zajímavého jsme četli a viděli a co se děje v Konsentu. Zadáváme si úkoly a řešíme, jak by bylo nejlepší je plnit. Celá schůzka je neformální a je v ní spousta prostoru jen tak sdílet, co se kolem nás zrovna ​děje. Občas nás taky přijde navštívit někdo další z Konsent core týmu, takže kdo chodí pravidelně, má šanci se s námi blíže seznámit.

co děláme, když se nescházíme?

Komunikujeme spolu přes mail, pomáháme s aktuálními úkoly a chodíme na různé vzdělávací akce (to už je ale zase scházení se, že jo:))

kolik času mi dobrovolničení zabere?

To záleží na tobě. Může to být hodina měsíčně nebo několik hodin týdně. Úkoly jsou hodně rozmanité a liší se časovou náročností. Zároveň si můžeš vybrat, jestli budeš chodit na schůzky a na školení nebo ne.

jaké jsou benefity dobrovolničení pro Konsent?

Budeš dělat práci, která má smysl.
Můžeš se účastnit nejrůznějších školení – v minulosti proběhl například seminář o Rámcovém vzdělávacím programu nebo školení o fundraisingu.
Všechny naše veřejné workshopy jsou pro tebe zdarma (pokud je v nich zrovna volné místo).
Získáš nové přátele.
Budeš se potkávat s lidmi, kteří sdílejí tvé hodnoty.
Budeš se rozvíjet v tématu prevence sexuálního násilí a obtěžování.

chci se zapojit, co teď?

Vyplň náš dobrovolnický dotazník a my se ti ozveme.:)

co když vás chci podporovat a ne dobrovolničit?

To je taky skvělá volba! V takovém případě dál sleduj náš web a sociální sítě a sdílej naše příspěvky, aby se naše poselství šířilo dál. Budeme taky moc vděční za finanční příspěvek na portálu Darujme.